LAMIREL PCB Europe s.r.o.

Výroba plošných spojů

KONTAKTUJTE NÁS:

telefon+420 493 539 011  Emailinfo@lamirel.cz 

 >  Úvod  >  Plošné spoje neosazené  >  Flex (Rigid-Flex)

Flex (Rigid-Flex)

Ohebné plošné spoje se skládají ze základního materiálu, nejčastěji polyamidu, na který se pomocí lepidla přilepí vrstva měděné fólie (i oboustranně nebo vícevrstvě). Deska se pak zpracovává jako běžný plošný spoj, místo nepájivé masky se většinou používá slabá nalisovaná vrstva krycí fólie (coverlay). Na spojích mohou být také přímé konektory, na které se přidává zesílení (stiffener), které zajišťuje mechanickou pevnost. Ohebné plošné spoje se dodávají většinou jednotlivě, vyražené nástrojem z panelu. Správná funkce těchto spojů závisí i na dobrém návrhu vodivých cest, kde je potřeba dodržet několik pravidel, např. nepoužívat ostré hrany/přechody, ve kterých je při ohybu zvýšené mechanické namáhání.

Plošné spoje Rigid-Flex se vyrábějí i jako kombinace vícevrstvých spojů a flex. Hlavní výhoda je v bezkontaktním propojování desek v jedné aplikaci, kde vyloučením konektorů s kabely nebo jiných mechanických propojovacích dílů lze zvýšit spolehlivost celého zařízení.Máte na nás dotaz? Napište nám.

Kolik je 3+2

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) Vás informujeme o našich podmínkách ochrany osobních údajů.

* Povinná pole.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím