LAMIREL PCB Europe s.r.o.

Výroba plošných spojů

KONTAKTUJTE NÁS:

telefon+420 493 539 011  Emailinfo@lamirel.cz 

 >  Úvod  >  Plošné spoje neosazené  >  Nepájivá maska

Nepájivá maska

Slouží především jako ochranná izolační vrstva spojů, má definované povrchové elektrické vlastnosti, minimalizuje cínové můstky (zkraty) po pájení. Nepájivá maska zjednodušuje optickou kontrolu zapájených součástek, snižuje spotřebu pájky při strojním pájení, chrání spoje před okolními vlivy a mechanickým poškozením.

Nejpoužívanějším typem nepájivé masky je světlocitlivá (LPI=Liqud Photo Imageable), která se na odleptaný a očištěný tištěný spoj nanese v rovnoměrné vrstvě v tekuté podobě, přes filmy exponuje UV světlem a po vyvolání a omytí se maska vytvrdí.

Technologicky starší je nanesení dvousložkové nepájivé masky sítotiskem a její vytrzení teplem. Tato maska se používá méně a jen na jednostranné desky.Máte na nás dotaz? Napište nám.

Kolik je 3+2

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) Vás informujeme o našich podmínkách ochrany osobních údajů.

* Povinná pole.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím